Jak sobie poradzić ze strachem przed bólem porodowym?

Wiem, że w Polsce bardzo często jest tak, że w szpitalu nie dają znieczulenia do porodu (nawet jeśli rodząca potrzebuje tego rodzaju wsparcia). Wiadome jest, że aby dostać znieczulenie należy zapłacić – nieoficjalnie. Ja chciałabym jednak nie ulegać złodziejstwu naszego systemu i chciałabym bez stresu iść do szpitala.
Proszę o radę jak mogę zwalczyć strach, że nie podołam bólowi? Chcę mieć odpowiednie nastawienie i proszę o pomoc.

Witam,
Wiele kobiet odczuwa strach przed urodzeniem dziecka. Jednak w większości przypadków dotyczy to kobiet rodzących po raz pierwszy. Jest to niewątpliwie związane z tym, że najbardziej boimy się rzeczy/sytuacji, których nie znamy.
W celu zmniejszenia swojego lęku proponuję abyś jak najwięcej zdobyła informacji na temat porodu naturalnego. Obecnie na rynku jest wiele dostępnych materiałów na ten temat. Możesz zarówno szukać informacji w książkach, magazynach dla przyszłych matek, jak i w filmach, które powstają w charakterze instruktarzu dla kobiet w ciąży.
Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk