Jak sobie radzić z bolem psychicznym?

Mam schizofrenię. Moja choroba zaczęła się bardzo wcześnie, na dodatek mam problem z akceptowaniem siebie - martwię się, że jak idę ulicą to ludzie się ze mnie wyśmiewają, a zwłaszcza młodzież, myślę, że ciągle się na mnie gapią, a do tego mam ból psychiczny wywołany moją chorobą, co jeszcze bardziej to pogłębia i cały czas o tym myślę, nie wiem co mam już robić.

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Myślę, że przede wszystkim warto poruszyć te problemy z lekarzem prowadzącym i psychologiem.
Obawy przed zachowaniem innych ludzi mogą być objawem, który można usunąć przy pomocy leków. Zastanawiam się, co oznacza Twój „ból psychiczny” - może on np. wskazywać na depresję, która czasem towarzyszy schizofrenii i może wymagać dodatkowych leków.
Pomimo trudności, nie odrzucaj kontaktów z ludźmi - warto zorientować się np. w tym, jakie są możliwości pomocy osobom zmagającym się ze schizofrenią w Twojej okolicy. Informacji na ten temat może udzielić Ci np. poradnia zdrowia psychicznego.

Serdecznie pozdrawiam