Jak stosować ostropest ziarnisty?

Witam. Ostatnio kupiłam ostropest ziarnsty i pisze że trzeba go zaparzyc, ale chciałabym sie dowiedziec czy wypijamy tylko zaparzony płyn czy też razem z ziarnami? Dziękuję

Jest łatwiejsza metoda stosowania ostropestu. Mielemy w młynku do kawy pulsacyjnie (by nie wytwarzać zbyt dużej temperatury) niewielką ilość ziaren i posypujemy nim dosłownie wszystko - poranną owsiankę, sałatę, kanapkę, zupę, dodajemy do kaszy. Ostropest nie ma smaku i nie zepsuje żadnego dania. Jeśli woli Pani parzyć, dobrze będzie spożyć również ziarna by w pełni go wykorzystać.