Jak stracić nadwagę?

Mam 20 lat, przy wzroście 1,61 m ważę 65 kg. Mój problem jest o tyle nietypowy, że bardzo dobrze czuję się w swojej figurze. Nie obrastam w tłuszcz, czuję się bardzo atrakcyjnie, co dają mi odczuć inni (zarówno kobiety, jak i mężczyźni), chwaląc moją figurę. Wyglądam zdrowo. Jedyne na co mogę narzekać, to większy niż płaski brzuch. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że moje BMI jest na granicy normy. Bardzo nie chciałabym wyglądać szczuplej, ale wolałabym ważyć niecałe 60 kg. Co zrobić, by stracić wagę w niewidoczny sposób?

20 LAT ponad rok temu

Witam!

Pani postawa jest godna podziwu, wiele osób powinno brać z Pani przykład! Rzeczywiście Pani waga jest na granicy normy, ale póki jej nie przekracza lub przekracza w sposób minimalny, a Pani czuje się dobrze, nie ma powodu, aby cokolwiek zmieniać.

Rozwiązaniem Pani problemu będą ćwiczenia oraz ograniczenie niezdrowych produktów, które to są powodem tkanki tłuszczowej pojawiającej się w okolicach brzucha. Powinna Pani unikać produktów typu fast food, chipsów, słonych i tłustych przekąsek. Proszę również zmniejszyć spożycie słodyczy, które można zastąpić np. batonem muesli, galaretką z owocami czy świeżymi i suszonymi owocami.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, proponuję wybrać z tych podanych na stronie www.abccwiczenia.pl, a także wykonywać ćwiczenia siłowe, na określone partie ciała. Proszę pamiętać, że sport służy nie tylko szczupłej sylwetce, ale również zdrowiu, dlatego powinniśmy być aktywni fizycznie 30 minut dziennie. Można wyjść na zwykły spacer, rower, wykonywać ćwiczenia w domu lub też potańczyć z przyjaciółmi w klubie. Wszelkie formy dozwolone!

Myślę, że moje rady powinny Pani pomóc uporać się z problemem. Proszę jednak nie robić nic na siłę i trzymać się swojej postawy!

Pozdrawiam.