Jak szybko i efektywnie schudnąć przy siedzącym trybie?

Cześć, mam 10 lat i ważę 50 kg. Dosyć dużo jem i siedzę często przy komputerze. Gram też w siatkówkę i jeżdżę na rowerze. Wyglądam bardzo grubo. Jak szybko i efektywnie schudnąć?
10 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

nie podajesz wzrostu, a jest on istotny przy określaniu prawidłowej masy ciała. Poza tym z daty urodzenia wynika, iż masz 12 lat. Nie mogę zatem ocenić, czy ważysz za dużo. Piszesz, że dużo jesz i spędzasz godziny przed komputerem, a to główna przyczyna otyłości u młodzieży. Niestety, w tym wieku nie wolno się odchudzać, jeśli nie chcesz zrujnować sobie zdrowia. Jedyna metoda to zdrowe odżywianie i wysoka aktywność fizyczna. Zatem do dzieła!

Tutaj o tym przeczytasz:
http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-dzieci

Pozdrawiam