Jakie ćwiczenia powinien wykonywać 10-latek?

Ważę za dużo. Mam 10 lat. Jakie ćwiczenia powinienem robić? Na W-F robimy od 15 do 20 brzuszków, tam bieganie i rozgrzewka. Często gramy w koszykówkę i nogę. Jakę ćwiczenia mogę jeszcze robić?
10 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po pierwsze pamiętaj, że odchudzanie u dzieci i młodzieży jest przeciwwskazane. Jeśli jednak jest konieczne, powinno być prowadzone pod okiem specjalisty pediatry lub dietetyka. Po drugie pamiętaj, że taka redukcja masy ciała musi obejmować zarówno aktywność fizyczną jak i odpowiednią zmianę stylu odżywiania.

Aktywność fizyczna powinna być dobrana do Twoich możliwości i preferencji tak, by sprawiała Ci przyjemność. Możesz zatem biegać, jeździć na rowerze, pływać czy też grać w piłkę. Powinieneś być jednak systematyczny i regularnie powtarzać ćwiczenia co najmniej 3-4 razy w tygodniu przez około 45 minut. Ponadto, jeżeli określone partie ciała wymagają wymodelowania, konieczne jest dodatkowe stosowanie ćwiczeń modelujących. Propozycje znajdziesz na naszej stronie abccwiczenia.pl.