Jak szybko schudnąć przy niezdrowym odżywianiu?

Witam:) piszę kolejny raz, bo zamiast 14 lat, napisałam 11:( Mam na imię Angelika. Mam 14 lat, mój wzrost wynosi 153 cm i ważę 41 kg :( Często biegałam, ale przerwałam (uwielbiam sport). Samopoczucie mam dobre, ale niekiedy z nosa leci mi krew bez przyczyny. Nie przyjmuję żadnych leków. Nie wykonywałam żadnych badań. Bardzo lubię słodycze i jem niezbyt pożywne dania. Nie lubię warzyw. Prawie nie jem żadnych zup. W ogóle niezbyt dużo jem:)

Witam!

Twoja masa ciała jest prawidłowa. Nie masz powodu, aby się odchudzać. Jeśli często leci Ci krew z nosa, może to być przyczyną złego odżywiania, niedoboru witamin (warzywa!), nadmiernego wysiłku fizycznego oraz stresu. Powinnaś skonsultować się z lekarzem!

Jeśli chodzi o odżywianie, to popełniasz kilka błędów:
- Zupy są źródłem wielu witamin, składników mineralnych oraz błonnika. Proponuję zupy krem. Nie zabielaj zup śmietaną.
- Powinnaś eksperymentować i spożywać różnorodne pokarmy.
- Warzywa powinno spożywać się 5 razy dziennie. Jeśli za nimi nie przepadasz, spróbuj szukać rozwiązań. Rób makarony z sosem warzywnym, lasagnę z warzywami, naleśniki z warzywami i inne. Dodawaj dużo ziół, natkę pietruszki i czosnek, mieszaj warzywa z owocami. Pij soki warzywne lub warzywno-owocowe. Dzięki temu na pewno odnajdziesz swój smak!
- Unikaj słodyczy (jedz je raz w tygodniu). Możesz je zastępować galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.

Pamiętaj, że sport jest równie ważny, co odpowiednio dobrana dieta, dlatego nie rezygnuj z niego! Jeśli jakieś ćwiczenie sprawia Ci ból, wykonaj inne, a do tego wróć po jakimś czasie.

Pozdrawiam.