Jak wesprzeć osobę uzależnioną od hazardu?

Mąż mojej kuzynki jest hazardzistą ona przez 4 lata starała się go wspierać ale bez skutku ostatnio związała się z innym mężczyzną.Kiexy mąż się o tym dowiedział wpadł w obsesyjną zazdrość i kontrolę. Po rozmowach że spróbują odbudować więzi podjął nieudaną próbę samobójczą został przewieziony kartką do szpitala. Jak długo może tam zostać na leczeniu i czy może się wypisać na żądanie Kobieta 59l

Witam,
Osoba uzależniona od hazardu sama musi dostrzec że chce się zmienić i leczyć, że ma problem. Niestety osoby w związku z takimi osobami są często współuzależnione, próbują kryć ich, niwelować negatywne skutki ich działań, sprzątają "przysłowiowy bałagan, które oni robią. O tym jak długo ten pan będzie na leczeniu zadecydują lekarze- oni powinni poinformować samego pacjenta. Przy zagrożeniu życia po próbie samobójczej nie jest wskazane, często niemożliwe, by pacjent sam się wypisywał. Może to jest dobry czas dla niego- by skorzystał z pomocy lekarzy, psychologów, psychoterapeutów.
pozdrawiam
Agnieszka Fiszer- psycholog, terapeuta
www.agnieszkafiszer.pl