Jak właściwie rozłożyć posiłki w ciągu dnia?

Witam, chciałam zapytać o to jak rozłożyć posiłki w ciągu dnia. Wstaję około 6, zjadam wtedy solidne śniadanie, potem w szkole około 11 lunch i około 13 coś mniejszego. Wracam do domu dopiero o 16, zwykle od razu wtedy zjadam obiad i pół godziny potem idę ćwiczyć. Przeczytałam jednak ostatnio, że lepiej nie ćwiczyć na pełny brzuch. Z braku czasu jednak nie bardzo mam na kiedy przesunąć trening. Zastanawiam się czy lepszym wyjściem byłoby zamiast przekąski o 13 zjadanie czegoś większego i ćwiczenia "na tym posiłku" od razu po powrocie do domu o 16 i zjedzenie obiadu dopiero potem? Która z opcji będzie zdrowsza?

Witam serdecznie,
lepszym rozwiązaniem będzie zjedzenie pełnowartościowego obiadu o wspomnianej godzinie 13.00, trening o 16:00 i po treningu obiad. Najlepiej jak posiłek jest około 1,5 godz przed treningiem, wtedy nie będzie nam "ciążył" w czasie ćwiczeń.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk