Jak wyleczyć infekcje i problemy z infekcjami?

Witam. Od 3 lat borykam się z infekcjami bakteryjnymi pochwy, a konkretnie z zakażeniem streptokokami. Wiem, że nie zawsze konieczne jest leczenie przy tego typu infekcjach, jednakże u mnie występują dolegliwości takie jak pieczenie, bardzo skąpe grudkowate upławy i suchość pochwy. Antybiotyki niestety pomagają jedynie w trakcie kuracji, po jej zakończeniu problem natychmiast wraca. Od kilku miesięcy, regularnie stosuję probiotyki dopochwowe w celu chociażby minimalnego złagodzenia dokuczliwych objawów. Miałam już 4 lekarzy-ginekologów, niestety mimo ich starań, leczenie każdorazowo jest nieskuteczne. Czy istnieje jakiś sposób w jaki mogłabym sama zacząć walkę z tymi bateriami? Nie chcę doprowadzić do wyniszczenia systemu odpornościowego ciągłym zażywaniem różnych leków. Dodatkowo od kilku lat cierpię na zespół jelita drażliwego, podejrzewam, iż ciągłe biegunki mogą mieć jakiś wpływ na kolonizacje pochwy tymi bakteriami i trudności w leczeniu. Ponad to 5 lat temu leczyłam się z zakażenia układu pokarmowego lambliami. Czy to również może być istotne w takiej sytuacji? Bardzo proszę o radę i z góry dziękuję za odpowiedz. :)

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że konieczne jest wykonanie wymazu z pochwy i leczenie zgodnie z antybiogramem oraz konieczna wizyta u lekarza gastroenterologa i ustalenie dalszego postępowania.