Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 9 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wytłumaczyć dziecku, że nie ma się czasu na zabawę?

Moja 8 letnia siostrzenica często o przebywa u babci. Bardzo lubi bawic się ze mną. Nawet jak siedzi przy komputerze to też chce aby przy niej być. A ja teraz zwyczajnie nie mam na to czasu. Na jej słowa ale ja cię proszę ulegam. Jak wytłumaczyć dziecku ze ciocia nie ma czasu a przede wszystkim zdrowia nie raniąc jej uczuć.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Rola rodziny w procesie leczenia depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jaka jest rola rodziny w leczeniu depresji.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice
43 poziom zaufania

1 Powiedzieć pokrótce o sytuacji, np.: Teraz nie mogę się z tobą bawić, bo szef kazał mi zrobić więcej w pracy, boli mnie głowa i muszę odpocząć.
2 Umówić się z dziewczynką na jakiś konkretny czas np. Teraz nie możemy się bawić, ale następnym razem jak będę w sobotę, to znajdę dla ciebie pół godziny.
Jeżeli kilka razy konsekwentnie pani odmówi i jednocześnie dotrzyma słowa, znajdując chociaż chwilę, sprawa powinna się ułożyć.

0
Psycholog
32 poziom zaufania

W kontakcie z dziećmi musimy być konsekwentni i wiarygodni, jeśli dorosły często ulega, dziecko bardzo szybko uczy się jak to wykorzystać.
Dlatego jeżeli jest Pani bardzo zajęta powinna Pani wytłumaczyć dziecku, że w tej chwili nie ma czasu na zabawę, może Pani zaproponować inną aktywność, którą dziewczynka może zrobić sama i która pomoże jej zapełnić czas, który Pani poświęci na swoje aktywności może to być rysowanie, kolorowanie układanie czegoś konkretnego z klocków i dobrze jest konkretnie określić czas, który dziewczynka będzie mogła spędzić razem z Panią i tego dotrzymać.
Musi Pani wiedzieć, że nic nie zadziała od razu i efekt zależy w dużej mierze od Pani konsekwencji. Za każdym razem kiedy Pani ulegnie w wyniku próśb, szansa na sukces znacznie się oddala.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy