Jak wzbudzać sympatię u innych osób?

co mam zrobic zeby wszyscy mnie lubili i nie traktowali jak dziwaczke

Dzień dobry,
Szkoda, że tak zdawkowo opisała Pani swój problem. Zastanawia mnie to dlaczego Pani uważa, że inni traktują Panią jak dziwaczkę i czy tak dzieje się naprawdę, czy to tylko Pani subiektywne odczucia. Niestety nie zawsze jest tak, że wszyscy nas lubią i to nie zawsze nasza wina. Ciekawi mnie to w jaki sposób Pani odnosi się do innych, bo czasem dzieje się tak że to my sami prowokujemy odrzucenie lub nie szukamy relacji a potem dziwimy się z powodu własnego osamotnienia. Bardzo ważne jest to by lubić samą siebie i wtedy łatwiej jest budować zdrowe relacje z innymi i inni ludzie również przychylniej patrzą na osobę, która jest pozbawiona wewnętrznej niechęci do siebie samej. Doradzałabym refleksję nad sobą i nad interakcjami z otoczeniem oraz polecam konsultację z psychologiem psychoterapeutą. Podejrzewam, że podjęcie psychoterapii umożliwiłoby Pani uzyskać większy wgląd w siebie i zmienić stosunek do samej siebie oraz przyglądać się relacjom z innymi. Jest Pani bardzo młodą osobą i warto w tym momencie zadbać o siebie po to by wejść w dorosłość z różnymi kompetencjami społecznymi oraz zasobami psychologicznymi potrzebnymi dorosłej osobie. Mam nadzieję, że Pani problem będzie z czasem się zmniejszał.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/