Jak wzbudzać u ludzi sympatię?

Mimo, że staram się być sobą i zawsze jestem w towarzystwie wesołą osobą, doskwiera mi to, że ludzie nie darzą mnie raczej sympatią. Nie mam w sobie charyzmy, tego "czegoś" co by sprawiało, że nowo poznana osoba chciałaby mnie bliżej poznać. Jestem raczej spokojna, mam delikatny głos, ale to chyba nie powód, żebym odpychała ludzi? Czuję się sfrustrowana, bo staram się żeby inni lubili ze mną przebywać, a jest wręcz przeciwnie i czuję się w związku z tym bardzo nijaka i beznadziejna.

Czasami to działa wręcz przeciwnie: im bardziej pani chce, tym bardziej pani ludzi zniechęca, bo wyczuwają doskonale to pragnienie bycia lubianą i skupienie na sobie oraz wrażeniu jakie się wywołuje. Może warto przyjrzeć się bliżej temu pragnieniu podczas terapii? Lub wybrać się na trening interpersonalny i zebrać trochę informacji zwrotnych od uczestników?

Zachęcam do podjęcia pracy z psychologiem, który pomoże Pani lepiej zrozumieć siebie, a także swoje zachowanie (ewentualnie je zmienić), a tym samym poczuć się bardziej akceptowaną i docenianą przez innych.