Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czuję się obco wśród ludzi

Mam problem z odnalezieniem się wśród ludzi. Moi rodzice zawsze byli nadopiekuńczy i "trzymali mnie pod kloszem" puki nie skończyłam 12 lat. Wtedy dopiero zaczęłam się regularnie (poza szkołą) spotykać z rówieśnikami. Robię to, a raczej staram się robić do dzisiaj, minęło już kilka lat (4) ale ciągle czuję się obco wśród moich równolatków, tym bardziej starszych nawet o kilka lat ludzi. Czytałam książkę na temat zdobywania przyjaciół, ale nie jestem w stanie wprowadzać tych rad w życie. Co robić
KOBIETA ponad rok temu

Charakterystyka bólu depresyjnego

Dr Dariusz Wasilewski opowiada o bólu odczuwanym podczas depresji. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o depresji, zapoznaj się z wypowiedzią naszego eksperta.

Witam serdecznie,
Przede wszystkim zastanów się, co sprawia, że czujesz się obco wśród rówieśników. Czy przejmujesz się ich opinią na Twój temat? Czy czujesz, że brakuje Ci umiejętności interpersonalnych? Czy czujesz się inna, niepasująca do nich? Tylko dokładnie analizując i znajdując przyczyny tego stanu rzeczy, będziesz w stanie coś temu zaradzić.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Witam Serdecznie,

Zachęcałabym do pracy terapeutycznej i rozwojowej z psychologiem, które byłyby pomocną formą poradzenia sobie z opisanymi przez Ciebie trudnościami.

Z przesłaniem tylko przyjaznych relacji,
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy