W jaki sposób sprawdzić, czy syn ma zaburzenie?

Witam. Wydaje mi się że mój 8 letni lat ma jakieś zaburzenie. Jest otwarty tylko na rodziców, dla zwykłych znajomych, którzy przychodzą czasem w odwiedziny jest wręcz dziki. Z rodzicami bardzo często przebywa. Rodzice są nadopiekuńczy. Czasem obserwuje że kiedy jest sam potrafi siedzieć w ciszy i wykonywać dziwne ruchy, a kiedy wracają rodzice przy nich jedynie czuje sie komfortowo. Nie przypomina zachowania dziecka. Jest trochę wycofany dorosły. Zbyt łatwo i często mowi jak to ich kocha.T

Jeśli niepokoi się Pani o zdrowie i rozwój brata- warto najpierw podjąć ten temat z rodzicami. Gdy sęi zauważa odstępstwa od normy, warto je zweryfikować z obserwacjami innych. Wspólnie będzie można podjąć najskuteczniejsze działania. Dobrze jest wówczas skorzystać z pomocy - najpierw lekarza pediatry, który pokieruje (w razie potrzeby) na dalszą diagnostykę i leczenie (np do psychologa dziecięcego).

Dzień Dobry,

Mam zbyt mało informacji.

Pani opis dotyczy zachowania Pani Synka w domu (często przebywa On w środowisku ludzi dorosłych), a jaki jest w szkole?

Według mnie nie ma podstaw do niepokoju, każde dziecko jest inne.
Myślę, że warto rozważyć rozmowę z pediatrą, który mógłby skierować Pani Synka na konsultację do psychologa dziecięcego, celem rozwiania Pani obaw.

Życzę Pani i Synkowi dużo radości,
Irena Mielnik-Madej