Ciągłe mycie rąk i buzi u 5-letniego syna

witam mam 5 letniego synka ,ktory ciagle chodzi do lazienki myc rece i buzie do tego mowi,ze pomieszalo mu sie w glowie .rozmawialam z nim o dobrych i zlych bakteriach ,ale nic nie pomaga .ciagle trzyma zacisniete raczki ,zeby niczego nie dotykac .prosze o pomoc

Witam, reakcja synka jest wyraźnie lękowa, być może rozmowa z panią na temat bakterii go przestraszyła a może jest generalnie nadwrażliwy emocjonalnie. Proponuję spokojnie wyjaśnić mu ponownie że jest wiele bardzo dobrych bakterii które żyją w człowieku i są nam niezbędne i że w środowisku domowym nic mu raczej nie grozi. odwracać jego uwagę kiedy chce iść myć ręce, zająć czymś bardzo ekscytującym co go pochłonie. Jeżeli w perspektywie miesiąca, dwóch sprawa się nie wyciszy warto skonsultować się z dziećięcym psychologiem klinicznym.Pozdrawiam

Jeśli synek uczęszcza do przedszkola warto dopytać o jego zachowanie w placówce. Zachęcałabym także do konsultacji rodzinnej z psychologiem. W trakcie obserwacji malca oraz po szczegółowym wywiadzie doradzi Państwu/Pani możliwości wspierania synka i poradzenia sobie z trudnościami.

Witam,
zachęcam do konsultacji z psychologiem dziecięcym. Proszę najpierw jednak, poobserwować dziecko w innym środowisku np. u kolegi, babci czy przedszkolu. Informacje te z pewnością będą przydatne, podczas wywiadu u psychologa.

Pozdrawiam
Aneta Kaluba