Dlaczego 3,5-letni chłopczyk krzyczy jak nie dostanie tego, co jest zakazane?

Dzień dobry mam taki problem otóż mój 3,5 letni chłopczyk od jakiegoś czasu krzyczy/piszczy jak nie dostanie czegoś lub mu jest zakazane lub chce na ręce. Konsekwentnie tłumacze próbuje stosować kary choć nie zawsze to wychodzi. Nie raz są takie chwilę że uznaje tylko mnie tata nawet go nie moze wziąć na ręce/ za ręke. Póki co dopiero od wrzesnia idzie do przedszkola. Nie wiem czy to nie ja popełniłam błąd w wychowaniu dziecka jak powtarza mój mąż. Co mam robić w czym tkwi mój błąd

Dzień dobry.

Z Pani opisu wynika, że nie jest Pani konsekwentna wobec dziecka. Warto skonsultować się w powyższej sprawie z pedagogiem bądź psychologiem dziecięcym.

Pozdrawiam.

Witam,
wydaje się, że brak konsekwencji i jasno postawionych granic "zrobił swoje" . Nie jest to jednak sytuacja, nie do odwrócenia.
Zachęcam do konsultacji z psychologiem dziecięcym, który wskaże odpowiedni sposób postępowania i rozmowy z synem, by jak najszybciej skorygować zachowanie.
Wbrew oporom syna, jakie z pewnością się pojawią, po wprowadzeniu zmian, będzie się mu lepiej funkcjonowało, Pani również :)

Trzymam kciuki
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl

Dzień dobry, przede wszystkim należy jasno ustalić granice - syn powinien wiedzieć co może a czego mu nie wolno oraz kto podejmuje decyzje - następnie należy być konsekwentnym w czasie. Pozdrawiam.