Niekulturalne zachowania dziecka

Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy Syna - bardzo brzydko odzywa się do Dziadków, do nas rodziców także. Brzydko tzn.głupia jesteś, nie odzywaj się, zamknij się. Po prostu nas obraża. W domu nie zwracamy się do siebie w ten sposób więc nie wiem skąd się tego nauczył - ma 3 lata i nie chodzi do przedszkola! Nasze próby zwrócenia uwagi pogarszają sprawę - jest tak gdy coś nie idzie po myśli Syna. Dziękuję
ponad rok temu

I choć wiem, ze nie jest to łatwe, czasem jest wręcz przykre, zachęcam do uzbrojenia się w cierpliwość i myślenia o tym jak o normalnym okresie rozwojowym, przez który trzeba przejść ucząc dziecko właściwych zachowań. W razie skrajnego nasilenia można skorzystać z pomocy psychologów dziecięcych w poradniach psychologiczno-pedagogicznych lub gabinetach prywatnych.