Co znaczy lęk przed dużym skupiskiem ludzi?

Witam, od jakiegoś czasu strasznie denerwuje mnie duży tłum ludzi. Nie jestem nieśmiała - wręcz przeciwnie, ale nie lubię przebywać w miejscu gdzie jest dużo ludzi np. w autobusie, w sklepie na przykład przed świetami gdzie są tłumy jak również nie chodzę na rodzinne imprezy u mojego partnera (ma on dużą rodzinę - zawsze jest tam około 20 osób). Nie boję się ludzi, lubię z nimi rozmawiać, ale gdy jest ich dużo po prostu bardzo podnosi mi się ciśnienie do tego stopnia, że w pewnych momentach chcę mi się płakać i staję się agresywna. Nie lubię też bardzo gdy ktoś w autobusie usiądzie obok mnie i (co jest nieuniknione) opiera się o mnie. Odsuwam się jak najbardziej mogę aby tylko nikt mnie nie dotykał. Nie boję się ludzi - zwyczajnie bardzo mnie denerwuje duże ich skupisko. Czy jest w ogóle jakieś wytłumaczenie na to czy zwyczajnie jestem za bardzo nerwowa?

Witam, odczuwa Pani zdenerwowanie w miejscach w których jest duży tłum ludzi. Aby zastanowić się z jakiego powodu denerwuje się Pani w dużych skupiskach ludzi oraz jak radzić sobie w tych momentach warto skorzystać ze spotkania z psychologiem. Napisała Pani ze od jakiegoś czasu strasznie denerwuje Panią duży tłum ludzi. Proszę się zastanowić czy coś mogło wpłynąć na pojawienie się tej obawy, jakaś sytuacja, wydarzenie, być może przemęczenie. Czego dotyczą obawy. Jak Pani sobie rodzi sobie w tłumie gdy nie ma silnego zdenerwowania.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka

Witam,

nie boi się Pani ludzi, drażni Panią ich obecność, natarczywość, zbyt mało danych, aby wytłumaczyć to zjawisko, w celu szczegółowej diagnostyki zalecana jest konsultacja psychologiczna.
Pozdrawiam serdecznie,
Bożena Waluś