Jak zacząć walkę z nadwagą dziecka?

Witam. Mam problem z synem. Dziecko ma 10 lat. Ma nadwagę. Waży 53 kg. Lekarz stwierdził że jego członek uwiązł w faudzie tłuszczu. To powiedział lekarz rodzinny i powiedział jeszcze ze mały musi schudnąć. Ale to naprawdę jest trudne bo ma apetyt. Czasem wydaje się że jest w miarę dobrze a czasem znika prawie całkowicie. Niewiem co robić i do kogo się zgłosić z tym problemem a zależy mi bardzo żeby dziecko nie miało problemów w przyszłości. Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję.

- zrezygnować ze słodyczy
Najlepiej żeby słodycze zniknęły z domu.
- zrezygnować przekąsek typu paluszki, chipsy, fast food, napoje gazowane
- jeść 4-5 posiłków dziennie co 2-3 godziny, co chroni przed nagłym napadem głodu, nad którym ciężko zapanować
- jeść dużo warzyw i owoców
- dbać o różnorodność i estetykę posiłków, aby dostarczyć odpowiednią ilość substancji odżywczych, witamin i składników mineralnych
- unikać nadmiernych ilości tłuszczów (np. gotowanie na parze, tradycyjne gotowanie, pieczenie w folii, rękawie zamiast smażenia)
- spożywać zdrowe węglowodany, czyli zamienić białe pieczywo na ciemne, makarony białe na razowe, ryż biały na brązowy, dodać do codziennego jadłospisu płatki owsiane. Należy pamiętać, że produkty te są doskonałym źródłem błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego w wodzie.
- pić co najmniej 2 litry wody dziennie
- unikać soli - stosować zioła

Ważna jest aktywność fizyczna - basen, jazda na rowerze.

Zapraszam do kontaktu i pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/

Proszę zgłosić się do dietetyka po rozpisanie planu żywieniowego dla syna. Proszę mi wierzyć, że prawidłowo ułożona dieta jest wstanie wyregulować apetyt, syn nie będzie chodził głodny i schudnie. Oferta na rynku usług dietetycznych jest bogata, proszę wybrać kogoś godnego zaufania, z odpowiadającą Pani ceną i zaczynać jak najszybciej. Pozdrawiam serdecznie, Paulina z DietaMax Poradnia Dietetyczna, Białystok