Jak zapanować nad nieuzasadnionym brakiem zaufania do męża?

Witam. Piszę w sprawie mojej chyba nadmiernej podejżliwości co do męża. W życiu widziałam dużo złych wzorców do do płci męskiej. Najpierw u ojca, poźniej u moich wcześniejszych partnerów. W skrócie mówiąc zdrady i te sprawy. Udało mi się zbudować związek ale na każdym kroku podejżewam męża, że coś przedemną ukrywa. Ostatnio ktoś go na facebooku obserwował, jak to zobaczył to od razu tą obcje obserwowania zablokował i powiedział, że nie zna tej osoby ale ja już mam kilka dni zastanawiania skąd ta osoba mogła to znaleźć. To już drugi taki przypadek, dodam że ta dziewczyna na profilu udostępnia treści dla dorosłych. Duzo rozmawiamy o tym, mowie mu jakie mam mysli. On czesto placze, mowi ze będzie mi udowadniał swoja wiernosc ale juz tez powoli nie ma sily...Te mysli ze on mnie zdradza nie daja mi spokoju, nie moge sie nawet na pracy skupic. Prosze o opinie i z gory dziekuje za odpowiedz.

Być może cierpi Pani na uporczywe zaburzenia urojeniowe - osoba chora może być przekonana, że wszyscy o nim mówią, lub np. uparcie twierdzić, że partner dopuścił się zdrady. Charakteryzują się występowaniem usystematyzowanych urojeń - chorobliwych, nieuzasadnionych przekonań na dany temat, nieustępujących pod wpływem logicznej argumentacji lub dowodów na ich nieistnienie.Leczeniem takich zaburzeń zajmuje się psychiatra, a terapia składa się z farmakoterapii z wykorzystaniem substancji przeciwpsychotycznych oraz stosuje się z dużą skutecznością psychoterapię i psychoedukację. Osoba dostaje informacje na temat choroby, jej przebiegu, podłoża, możliwości leczenia i korzyści z tego płynących. Przy terapii bardzo ważna jest systematyczność leczenia i przestrzeganie zaleceń psychiatry. Proszę się nie obawiać wizyty u psychiatry - czasami wystarczy kilka wizyt, by zobaczyć cały problem w innym świetle i odbić się od dna. Konsultacji i wsparcia psychiatry często potrzebują też osoby, które mają poważne problemy zdrowotne. Większość chorób, zwłaszcza przewlekłych, może bowiem powodować - i zwykle powoduje - zmiany w psychice. Będzie to najlepszy specjalista, który pomoże Pani zrozumieć, co się z Panią teraz dzieje. Pozdrawiam i życzę odwagi. www.sferaterapii.pl