Jak zapobiegać utracie świadomości podczas picia wódki?

Witam! Mam 25 lat i od jakiegoś czasu (około roku) mam problem, a mianowicie podczas picia wódki tracę świadomość i na drugi dzień mało co pamiętam, robię wtedy różne rzeczy, których muszę się dowiadywać od znajomych i po których mam kaca moralnego. Chciałem się dowiedzieć dlaczego tak się dzieje i co robić żeby temu zapobiec?

Witam serdecznie,
Tego typu problemy występują u osób ciężko uzależnionych od alkoholu oraz u osób z niewielkimi uszkodzeniami tkanki mózgowej. W tej sytuacji wskazana byłaby konsultacja u lekarza psychiatry.
Tego typu objawy są niepokojące - działając w tym stanie możesz nawet popełnić przestępstwo, wyrządzić sobie lub komuś dużą krzywdę. Brak świadomości nie będzie wtedy okolicznością łagodzącą, ponieważ wiesz, że alkohol działa na Ciebie w taki właśnie sposób.
W tej sytuacji powinieneś całkowicie odstawić alkohol.
Z pozdrowieniami

Alkohol uszkodził część mózgu. Nie da się tego naprawić. Niestety, jedynym wyjściem jest zaprzestanie picia, bo problem będzie się pogłębiał. Zachęcam do kontaktu w ośrodku leczenia uzależnień. Obowiązuje tajemnica.