Jak zatrzymać efekty utraty wagi po tonsilektomii?

Po zabiegu tonsilektomii w ciągu 12 dni schudłam ok. 8 kg i prawdopodobnie schudnę więcej ponieważ w dalszym ciągu jestem na diecie papkowatej. Co zrobić by po zakończeniu diety nie przytyć?

Należy POWOLI wprowadzać większe ilości jedzenia i zmieniać konsystencję zgodnie z wytycznymi od lekarza/ze szpitala.

Nie wolno jednak niepotrzebnie przedłużać takiej diety - może ona być niedoborowa i objawi się obniżoną odpornością, wypadaniem włosów itp.
Warto, żeby w Pani menu zagościły świeże soki owocowo-warzywne/smoothie -> dobre źródło witamin i minerałów.