Jak zbadać prawdopodobieństwo wystąpienia erytrodermii ichtiotycznej u dziecka w 34 tygodniu ciąży?

Jestem w 34 tygodniu trzeciej ciąży. Pierwsza córka urodziła się zdrowa i o czasie.druga urodziła się w 34 tygodniu i ma rybia luskę .nie robiliśmy badań genetycznych ale wszystkie objawy które miała pasują do odmiany rybiej łuski erytrodermii ichtiotycznej.moje pytanie brzmi czy mogę mieć jakieś objawy teraz w ciąży które świadczyłyby ze syn którego się spodziewamy tez będzie miał te chorobę?usg oczywiście nic nie pokazuje.jak to można sprawdzić. Wiem ze juz nic nie zmienię ze będzie jak ma byc

Aleksander Ropielewski

Nie ma możłiwości ustalenia prawdopodobieństwa erytrodermii ichtiotycznej przed narodzinami dziecka.

Podejmowano takie badania w ciąży ale wg mnie ich wyniki nie mogą służyć celom diagnostycznym. Chodzi o USG 2D i 3D. Nie polegałbym jednak na tych badaniach. Trzeba czekać do porodu.