Jak zmienić wygląd ciała?

Mam 26 lat, 195 cm wzrostu i ok 100kg wagi. Staram się regularnie trenować na siłowni. Niestety, pomimo odpowiedniej diety i treningom moja budowa ciała pozostawia wiele do życzenia. Otóż, mam płaską klatkę piersiową i brakuje mi siły w porównaniu do moich rówieśników. Chciałem się upewnić czy znikoma masa mięśniowa nie jest spowodowana hormonami. Hormony mieszczą się w dolnych granicach normy, poza IGF-1 który jest bardzo niski. Nie wiem już co mam zrobić w tej sprawie bo zapał do ćwiczeń które nie przynoszą efektów takich jak u innych mocno spadł. Dodatkowo, ciągle czuję się ospały i zmęczony ale badania krwi nie wykazały u mnie cukrzycy co było wcześniej podejrzewane. Bardzo proszę o pomoc i udzielenie informacji co się ze mną dzieje.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli chodzi o badania hormonów to może pan wykonać badanie TSH ale nie sądzę żeby wykazało jakieś nieprawidłowości. Proszę pamiętać o odpowiedniej regeneracji i śnie. Siła mięśniowa jest raczej subiektywnym parametrem, ale w razie niemożności wykonania podstawowych czynności w ciągu dnia lub znacznego nasilenie objawów może pan zawsze udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza neurologa.

Witam serdecznie,
jeżeli wyniki ma Pan dobre, łącznie z TSH, FT3 i FT4 oraz cukier i podstawową morfologię to może problem tkwi w diecie. Być może spożywa Pani zbyt niskokaloryczne, małowartościowe produkty i dlatego nie ma Pan siły do ćwiczeń.
Pamięta Pan że do zbudowania masy mięśniowej, oprócz aktywności fizycznej bardzo ważna jest prawidłowo zbilansowana dieta. Jadłospis powinien być dostosowany do Pana zapotrzebowania energetycznego. Bardzo ważne jest to co jemy przed i po treningu.
Widzę że jest Pan z Warszawy więc najchętniej zaprosiłąbym Pana na konsultację dietetycznę - pacjentów przyjmuję przy ulicy Głębockiej.
W czasie spotkania wykonuję pomiary:
masy ciała
tkanki tłuszczowej
nawodnienia organizmu
masy mięśniowej
masy kostnej
czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
określam rodzaj sylwetki (WHR)

Przeprowadzę również szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, tak aby dieta była jak najbardziej indywidualna.
Muszę się zorientować jaki jest Pana styl życia, stan zdrowia, ile ma Pan czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pana preferencje smakowe itp.
Na podstawie wyników z pomiarów i informacji uzyskanych z wywiadu układam dietę.

Dodatkowo otrzymuje Pan podstawowe zalecenia żywieniowe, listę zakazanych i dozwolonych produktów w czasie diety, ciekawe przepisy, moje artykuły i inne cenne wskazówki.

W razie dodatkowych pytań lub umówienia wizyty zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk