Wzrost masy ciała o 20 kg w ciągu pół roku

witam ,mam 23 lata od poł roku przytylam ok 20kg wiecej a wcale sie nie objadam ani nic mam brzuch wzdety zrobily mi sie roztepy na udach ,z rozmiaru s mam l moj brzuch rosnie od dou w ciazy nie jestem bylam ulekarza. wygladam jak bym byla w 6 miesiacu ciazy. do tego bole glowy codziennie prawie

Witam Panią,

Koniecznie powinna Pani zrobić badania krwi, badania na tarczycę oraz cukier! Przyczyną tycia mogą być także zaburzenia hormonalne. Proszę się przebadać. Jeżeli jednak z badań wyjdzie wszystko w porządku należałoby dokładniej przyjrzeć się Pani diecie. Widzę że jest Pani z Warszawy więc mogłabym zaprosić na konsultację dietetyczną. W czasie spotkania wykonuję pomiary:
masy ciała
tkanki tłuszczowej
nawodnienia organizmu
masy mięśniowej
masy kostnej
czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
określam rodzaj sylwetki (WHR)

Przeprowadzę również szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, tak aby dieta była jak najbardziej indywidualna.
Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, stan zdrowia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp.
Na podstawie wyników z pomiarów i informacji uzyskanych z wywiadu układam dietę.
Dodatkowo otrzymuje Pani podstawowe zalecenia żywieniowe, listę zakazanych i dozwolonych produktów w czasie diety, ciekawe przepisy, moje artykuły i inne cenne wskazówki.
Częstotliwość spotkań kontrolnych ustala Pani sama, ja niczego nie narzucam.
Przemyśli Pani sprawę ale na początku zalecam badania.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk