Jak zregenerować mięśnie i stawy po treningu siłowym?

Witam,
Mięśnie i stawy potrzebują przede wszystkim odpowiednich składników odżywczych. Przy regeneracji warto też pomyśleć o saunie( pod warunkiem że nie ma Pan przeciwwskazań) oraz masaż sportowy przyspieszający regenerację mięśni.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Na regenerację mięśni polecam ćwiczenia rozciągające, masaż, kąpiel w bardzo ciepłej wodzie, odpowiednie żywienie potreningowe (uwzględniając dobór makroskładników, takich jak białko czy węglowodany) oraz odpowiednią ilość snu (ok. 7-8h snu).

Pozdrawiam serdecznie.