Jak zrzucić oponkę na brzuchu?

Witam. Moim problemem jest oponka na brzuchu, głownie na samym dole. Mam 176cm i ważę 57kilo, zatem o redukcji wagi nie ma mowy. W tali mam 68cm. Zatem jak zrzucić ten tłuszczy? Problem nie leży w diecie, jem o stalych porach, brak gazowanych napoi, fastfoodow, smażonych potraw. Jaki ćwiczyć, by ją zrzucić?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Parametry, które Pani opisała sugeruję wręcz idealną budowę (dla wysokiej kobiety 68 cm w talii to wręcz mało), zatem nie do końca wiem jak ocenic Pani problem (większość kobiet ma tendencję do zupełnie nieobiektywnej i nierealistycznej samooceny). Jeżeli jest Pani przekonana, że jest jakiś problem z Pani budową ciała to polecam udać się do specjalisty, który pomoże dobrac odpowiednie postepownie. O ile korekta budowy ciała polegająca na redukcji zbędnych kilogramów jest działanie stosunkowo prostym i uniwersalnym to praca nad nierównomiernym rozłożeniem tkanki tłuszczowej przeważnie wymaga połączonych starań dietetyka i trenera personalnego, dostosowanych do indywidualnych uwarunkowań. Życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty