Jak zwalczyć uzależnienie od słodyczy?

Jestem uzależniona od słodyczy! Jak mogę ten problem zwalczyć? Zacząć palić? Kupiłam już nawet chrom ale też mi nie pomógł, próbowałam tez różnych diet które wszystkie przerwałam rzucając się na słodycze. Jestem tak uzależniona od słodyczy jak palacz od papierosów. Pomocy.

 Sylwia Ogrodowczyk

Proszę spróbować jeść suszone owoce typu daktyle, figi, rodzynki, orzechy, migdały. Proszę też spróbować kiszonego ogórka, papryki zamiast czekolady:) I regulanie spożywać posiłki.
pozdrawiam

Dzień dobry!
W unormowaniu poziomu glukozy we krwi pomaga wykluczenie z diety cukrów prostych ( tj. słodycze, słodkie napoje, jasne pieczywo, jasne makarony, ryż biały). Trzeba je wówczas zastąpić węglowodanami złożonymi, czyli produktami tj. ryż brązowy, kasza gryczana, płatki owsiane, makaron ciemny, pieczywo razowe. Węglowodany złożone znajdujące się w wymienionych produktach powodują powolne uwalnianie energii, a co za tym idzie wolno uwalniają cukier do krwi. Wskazane są również warzywa i w umiarkowanych ilościach owoce. Duże znaczenie mają regularnie spożywane posiłki. Najlepsze rozwiązanie to 4-6 posiłków dziennie. Głównym i dostarczającym najwięcej energii posiłkiem powinien być obiad. W diecie zalecane jest spożywanie dobrej jakości mięsa, ponieważ dostarcza ono niezbędne dla naszego organizmu pełnowartościowe białko.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska