Jak żyć z ojcem narzeczonego, który się znęca?

Witam. Mieszkam z narzeczonym i jego ojcem w jednym domu. Problem tkwi w jego ojcu bo od początku mu nie pasuje, długo były awantury, wyzywanie. dręczy mnie psychicznie tupiac np po schodach głośno, trzaska drzwiami i wyzywal. Jak coś nie po jego myśli to już wyzywa. Była ze dwa razy policja, ma kuratora za wyrok zabicia zwierzęcia. Jakiś czas był spokój Ale teraz znowu to samo, ja już Nie mam siły a wywalić się co nie da. Co robić?

Na początek warto porozmawiać z narzeczonym, wspólnie ustalić Wasze stanowisko. Działając razem macie Państwo szanse być bardziej skuteczni. Dalszym krokiem byłaby rozmowa z ojcem i ustalenie kompromisów (najprawdopodobniej on tez ma wobec Was pewne oczekiwania). Jeśli wspólne ustalenie nowych zasad panujących w Waszym domu nie będzie pomocne, można skorzystać ze wsparcia psychologa, który- pozostając bardziej obiektywny- wskaże na potrzebne zmiany i rozwiązania, które mogą przynieść więcej spokoju w relacje.