Boję się i nienawidzę mojego ojca - co robić?

Witam. Nienawidzę ojca, ponieważ jest okropny - jak byłem mały, kazał mi sprzątać cały dom na błysk, raz nie umyłem łyżki i byla straszna awantura, albo raz u mnie był kolega i graliśmy na komputerze - ja wyszedłem, aby go przywitać, lecz zapomniałem odgrzać ojcu zupy i dał mi na to 15 minut: jak tego nie zrobię to dostanę pasem, stał nade mną, krzyczał i odliczał czas z pasem w ręku, nie wyrobilem się w czasie - zaczął mnie strasznie bić i krzyczeć, starałem się uciec, odpychać go, lecz on tym bardziej się nakręcał. Okazuję mu szacunek, nigdy nie lekceważę jego słów, zawsze słucham co powie, nigdy z nim nie dyskutuję. Starsze rodzeństwo opowiadało mi, że było dużo gorzej. Cały czas mnie wyzywa strasznymi przekleństwami, z mamą jest w separacji od kilku lat i wszystkie obowiązki spadły na mnie. Teraz jest trochę lepiej, ale i tak nie jest dobrze - robi straszne awantury o byle co jak wraca wieczorem i zawsze ktoś u niego jest. Słyszałem, że mamę też nie traktował dobrze, byłem mały i wszystko też widziałem - moje rodzeństwo dostawało za nic. Staram się zawsze mu zaimponować, lecz on i tak zawsze mnie wyzywa, trzaska drzwiami itp. Strasznie się go boję, nie wiem już co robić. Codziennie jak wraca to modlę się, żeby przyszedł spokojny... Ekspert

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witaj,
Niestety nie napisałes ile masz lat, a to dosyć istotne w szukaniu rozwiązania Twojego problemu.
Obecnie mogę Ci tylko powiedzieć, że przemoc jaką Twój tata stosuje wobec Ciebie jest oczywiście zabroniona.
Możesz zadzwonić na bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, prowadzony przez Fundację Dzieci Niczyje.
Jeżeli opowiesz dokładnie swoją sytuację, specjaliści będą mogli udzielić Ci odpowiedniej pomocy.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk