Jaka dieta będzie dla mnie najlepsza? Chciałabym schudnąć po ciąży jeszcze 4 kilogramy

Witam serdecznie,

niedawno urodziłam dziecko. Co prawda straciłam już część kilogramów, których przybyło mi w ciąży, ale chciałabym jeszcze schudnąć. Co mogę zrobić, aby pozbyć się około 4 kilogramów?

Witam!

Nie podała Pani bardzo ważnej informacji, a mianowicie - czy karmi Pani piersią? Bez takiej wiedzy nie mogę udzielić Pani rady, ponieważ dieta dla kobiet karmiących jest specyficzna i bardzo indywidualna.

Dlatego proponuję aktywność fizyczną. Proszę tylko pamiętać, że nie mogą być to ćwiczenia obciążające kręgosłup, który jest nadwyrężony po ciąży. Ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po jej przebyciu również powinny być indywidualnie dobrane. Jednak pewne dyscypliny sportu, jak pływanie, rower, nordic walking (szybkie chodzenie z kijkami) czy zwykły spacer, na pewno nie zaszkodzą, a pomogą spalić zbędne kalorie.

Pozdrawiam.