Jaka jest przyczyna napadów furii u 7-latka?

Witam Jesli 7 latek ma czeste napady furi ,kopie, bije i nie panuje nad soba co moze byc przyczyna.

Witam Panią. Przyczyną takich reakcji, zachowania może być zaburzone poczucie bezpieczeństwa. Właściwa diagnoza wymaga kontaktu bezpośredniego ze specjalistą. Proszę udać się z dzieckiem do doświadczonego psychologa dziecięcego. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam,
opisane przez Panią zachowania mogą mieć bardzo różne podłoże, a portal internetowy ma zbyt duże ograniczenia, aby zebrać pełne informacje dla ich rozpoznania. Z tego względu zachęcam Panią do konsultacji ze specjalistą-psychologiem dziecięcym, psychiatrą lub/i pedagogiem. Rozpoznanie przyczyn takich trudności u dziecka jest istotne, aby nie miały one tendencji do eskalowania w czasie i aby zabezpieczyć ważne dla chłopca potrzeby, które stara się być może w ten sposób okazać.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam, agresja może być przejawem wielu trudności z jakimi dziecko sobie nie radzi. W jakich sytuacjach pojawia się zachowanie, na jakie czynniki dziecko reaguje? Być może jest to reakcja na utratę kontroli, nieradzenia sobie z zadaniem (frustracja), gdy jest do czegoś zmuszane, samo próbuje coś wymusić. Proszę się zwrócić do psychologa dziecięcego.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl