Jaka jest szansa, że wynik znowu będzie pozytywny?

Witam. Miałam test wyniku na covid pozytywny, dokładnie 4 sierpnia - antygen. Powtórzyłam PCR 7 sierpnia, pozytywny. Chciałabym zrobić test 17 sierpnia, antygen. Niestety potrzebuje go do przekroczenia granicy. Jaka jest szansa, że wynik wyjdzie pozytywny wciąż? Słyszałam że czasem testy wychodzą pozytywne do 3 miesięcy po zarażeniu, i jestem przerażona... Co do wirusa, jestem 2 zaszczepiona i nie miałam żadnych objawów, więc nie czuje kiedy "odpuścił"...

Nie ma potrzeby powtarzać testów PCR i antygenowych po 10 dniach po rozpoczęciu się choroby. Zakaźność w tym czasie maleje do zera. Mogą oczywiście później pojawiać się przeróżne powikłania choroby, trzeba być ostrożnym, ale jeśli samopoczucie jest ok to normalnie wraca się do życia. Wiem, że do wyjazdu za granicę potrzebne są odpowiednie zaświadczenia. Jeśli jednak była pani szczepiona to wydaje mi się, że może pani posługiwać się ,,paszportem cowidowym". Nie ma niebezpieczeństwa, że zarazi pani kogoś po 10 dniach izolacji. Co do badań to wypadają one różnie i mogą dłuższy czas wykazywać obecność wirusa, ale tak jak wspomniałem, zakaźność jest zerowa.