Jaką maksymalną ilość wody można wypić dziennie?

Witam, ile litrów wody maksymalnie mogę wypić dziennie, tak, aby woda nie zaczęła wypłukiwać witamin...ważę 89 kg, jesli ma to znaczenie...

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Ilość wypijanej wody zależy od wielu czynników, np. stylu życia, stanu zdrowia, temperatury itp., dlatego ciężko ustalić jej wartość maksymalną. W niektórych opracowaniach podaje się ilość ok. 4l dziennie, najważniejsze jest jednak, aby dostosować jej ilość do indywidualnego zapotrzebowania, który wynosi od 30 do 50ml na kg masy ciała.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka