Jaka może być przyczyna dolegliwości u 26-latka?

Witam, od około 1.5 tygodnia zmagam się z uciążliwymi dolegliwościami. Są tą występujące czasami duszności, bóle pleców, chwilowe bóle stawowo mieśniowe w rękach, dłoniach, czasami odczuwam kołatania serca. Od miesiąca zmagam się z uciążliwym katarem (siedzę cały dzień w klimatyzowanym pomieszczeniu i ogólnie mam pracę siedzącą - informatyk). Czasami występuje też ból gardła. Oprócz tego pojawiły mi się mrowienia w dłoniach i stopach czasami również z tyłu głowy. 2 dni temu zaczął boleć mnie węzeł chłonny pod lewą pachą, jest drażliwy i boli kiedy go dotykam. Miałem niedawno robioną morfologię i EKG które nie wykazały żadnych nieprawidłowości, glukoza w normie, wyniki tarczycy również w normie, nie stwierdzono też u mnie anemii. Choruję przewlekle na zapalenie przełyku oraz przepuklinę rozworu przełykowego z polipem hiperplastycznym, zapalenie żołądka i dwunastnicy, biorę lek IPP (dexilant 60 mg). Miałem też test na krew utajoną w kale który dał wynik negatywny. Oprócz tego stwierdzono u mnie kamienie nerkowe - niedawno trafiłem do szpitala na atak kolki nerkowej, gdzie zrobiono mi tomografie jamy brzusznej i miednicy. Tomografia wykazała dwa kamienie nerkowe. Oprócz tego zmagam się od dłuższego czasu (kilka lat) z bólami barków, będę miał robione USG barków za kilka dni, oraz kręgosłupa. RTG odcinka szyjnego wykazało lekko zniesioną lordozę. RTG odcinka piersiowego nie wykazało żadnych nieprawidłowści. RTG odcinka lędźwiowego wykazało lekką dyskopatię kręgu l5 s1. Miałem też w tym roku epizod nerwicy i lęków uogólnionych, brałem przez około 2 miesiące lek amitriptylinum vp, który mi pomógł. W okresie objawów nerwicoych takich jak kołatania serca, parestezje, bóle głowy dolegliwości te pojawiały się głównie w nocy kiedy miałem iść spać, potrafiłem mieć atak lęku że coś mi dolega. Co do kamicy nerkowej, odczuwam czasami dyskomfort podczas oddawania moczu (pieczenie), również czasami czuję kłocia w okolicach pęcherza moczowego. Bywają dni w których mocz oddaję bardzo często a bywają dni w których jest to w normie. Co do objawów duszności i kołatania serca, najbardziej dają się we znaki kiedy mam iść spać, czasami próbując zasnąć pojawiają się duszność i nieprzyjemne uczucie braku powietrza wtedy pojawia się lęk że coś mi dolega i czuję duszności, po czym objawy ustępują po kilku minutach, jednak nie całkowicie. Czasami czuję się osłabiony, nie straciłem nigdy przytomności i nie mam zawrotów głowy, objawy te też nie wybudzają mnie ze snu kiedy już zasnę, a rano są najmniej uciążliwe. Przez większość dnia czuję niepokój z powodu tych objawów i zaprzątam sobie głowię co to może być. Jestem osobą aktywną fizycznie, dużo biegam i bardzo dużo chodzę. Podczas wysiłku objawy te nie nasilają się a czasami nawet czuję poprawę. Tętno oraz ciśnienie krwi jest w normie. Muszę też dodać, że miałem przez ostatnie dwa tygodnie urlop, podczas którego zupełnie nie trzymałem się diety koniecznej przy wymienionych problemach żołądkowych. Wiem, że wymieniłem dużo różnych objawów jednak brakuje mi pomysłu co mi dolega. Najbardziej niepokojące są duszności i kołatania serca oraz ten bolący węzeł chłonny. Zastanawiam się czy może to być jakaś infekcja, a reszta objawów dotyczy schorzeń kręgosłupa, żołądka i nerek. Czy może to być nawrót nerwicy lękowej i będzie tutaj koniecznia pomoc psychologa. A może wszystkie te objawy są ze sobą powiązane i są przyczyną innej choroby? Chciałem się zapytać o radę co to może być i jak dalej postępować.

Wymienia Pan wszystkie swoje dolegliwości. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który obejmie Pana problemy całościowo. Uczucie duszności i braku powietrza jest wskazaniem do pilnej wizyty lekarskiej w celu wykluczenia niedokrwienia mięśnia sercowego. Warto poprosić o wizytę 30 minut.