Jaka może być przyczyna tego bólu brzucha u 25-latki?

Dzień dobry, w tym roku skończę 25 lat. Zaobserwowałam u siebie pewien problem. Pare lat temu w testach alergicznych wyszło mi, ze jestem uczulona m.in. na bylicę, brzozę, psy, koty i wiele więcej…od jakiegoś czasu nie biorę leków na alergię (HitAXA), bo zwykły lekarz nie chce mi ich przepisać, a alergologa na NFZ mam dopiero pod koniec roku. Jedząc czereśnie bardzo źle się poczułam. Od dawna miałam problemy z jedzeniem niektórych warzyw i owoców (marchew, pomidor, awokado, jabłko, gruszka itd). Po zjedzeniu zawsze trochę swędział mnie język albo podniebienie, ale teraz jest o wiele gorzej. Nigdy nie miałam większych problemów z czereśniami-uwielbiałam je. Teraz czuje jakby palił mnie cały układ pokarmowy (jakkolwiek to brzmi). Boli mnie podbrzusze, okolice nerek i jajników. Dół brzucha strasznie szybko zaczął odstawać i być twardy. Myślałam, ze to może problemy ginekologiczne, ale wszystko jest w porządku. Nerki były ostatnio badane. Zastanawiam się czy aż tak mocno zareagowałam, dosłownie na 6 czereśni, czy może to jakiś inny problem. Byłabym wdzięczna za odpowiedz Pozdrawiam,
KOBIETA, 25 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro dolegliwości pojawiły się tuż po zjedzeniu czereśni, to bardzo możliwa jest alergia na te owoce. Wspomina Pani o uczuleniu na brzozę – taka reakcja na czereśnie może być także skutkiem alergii krzyżowej na pyłki brzozy. Białka tego drzewa wykazują bowiem podobieństwo do tych znajdujących się w owocach.

Proszę zgłosić się do alergologa, który zaleci Pani dalsze postępowanie w związku z występującymi alergiami.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-alergia-moze-rozwinac-sie-w-ciagu-3-lat,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzace-krosty-na-calym-ciele,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-osoba-uczulona-na-pylki-drzew-moze-zamieszkac-w-poblizu-sadow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.