Jakie ćwiczenia dla wzmocnienia kondycji?

Witam, mam 18 lat, 170cm wzrostu i wagę 52kg. Nie chcę się odchudzać, ale ćwiczyć w celu zachowania ogólnej sprawności i poprawy sylwetki. Ile razy w tygodniu powinnam ćwiczyć i jak długo oraz jakiego typu ćwiczenia wykonywać?

witam,
najlepiej dla zachowania zdrowia i kondycji ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu,
dobrze jest też na co dzień starać się dużo chodzić -zamiast podjeżdżać samochodem, czy jeździć windą,
jeśli chodzi o rodzaj ćwiczeń - najlepiej wybrać te które lubimy, z których mamy frajdę,
gdy lubimy ćwiczyć w grupie- fitness, zumba lub gry zespołowe, jak w samotności: bieganie, ćwiczenia z trenerem personalnym, zestawy ćwiczeń np. z dvd, youtube lub wszystkiego po trochu
powodzenia!

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Polecam treningi interwałowe, np. HICT, 3 powtórzenia serii co drugi dzień. Pięknie kształtuje sylwetkę, opierając się na ciężarze własnego ciała. Można też spróbować nieco treningów siłowych, one szczególnie ładnie rzeźbią ciało. Albo cokolwiek innego, co Pani lubi i z przyjemnością wykonuje.
Pozdrawiam serdecznie