Jakie ćwiczenia na odchudzenie bioder i brzucha?

Witam! Mam 15 lat, jestem dziewczyną. Mam 167 cm i ważę 66 kg. Przytyłam w wakacje 7 kg. Nogi mam szczupłe, piersi małe, talię mam wciętą i bardzo ładną. Głównie chodzi mi o moje biodra i tluszczyk na brzuchu. Biodra mam rozbudowane, ale kiedy noszę spodnie (nie są obcisłe) to i tak widać wylewający się tluszcz z bioder. Wiem, że zawiniłam obżerając się na wakacjach, ale byłam u babci, a babcia nie dawała za wygraną, kiedy nie chciałam jeść. Tam miałam 3 posilki dziennie w dużej ilości, w tym deser i podwieczorek, w tym słodycze i inne. Przez babcię nie mogę oprzeć się słodyczom i fast foodom. Chcę schudnąć. Wiem, że jestem w wieku dojrzewania, ale źle się z tym czuję, jak tłuszcz z brzucha i bioder wylewa się. Chcę iść na siłownię. Czy to dobre rozwiązanie? Mama wysyła mnie na aerobik, ale nie chcę, bo juz chodziłam i w sumie czuję, że na mnie nic to nie działa. Waga stoi w miejscu od 2 miesięcy. Czy Pani mogłaby mi pomóc? Dostosuję się do wszystkiego :) PS Podaję moje wymiary, może na coś się przydadzą - obwód tali: 71cm, obwód bioder: 83 cm. Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Czekam!
KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Ciemne alkohole wywołują gorszego kaca!

Prawdopodobnie każdy z nas tego doświadczył - syndrom dnia następnego. Czy wiesz, dlaczego tak cierpisz po suto zakrapianej imprezie? Być może powodem był rodzaj alkoholu.

Witam ciepło!

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby połączenie ćwiczeń siłowych (rozbudowa tkanki mięśniowej, co przyspiesza przemianę materii) i ćwiczeń typu aerobik (spalanie tkanki tłuszczowej). Na efekty możesz liczyć po 2-3 miesiącach pod warunkiem systematyczności (treningi najlepiej co drudi dzień plus codziennie ćwiczenia w domu/spacery/jazda na rowerze etc.). Treningi połączone z unikaniem bomb kalorycznych z pewnością zagwarantują pełen sukces.

Kilka zasad, które przyczynią się do zredukowania ilości zbędnych kilokalorii prezentuję poniżej:

1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu light, unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Propozycje ćwiczeń znajdziesz na abccwiczenia.pl

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty