Jakie ćwiczenia są skuteczne na odchudzanie bioder i ud?

Witam! Mam 14 lat , ważę od 50-55 kg i mierzę 167 cm. Przez kilka lat trenowalam siatkówkę, ale musiałam przerwać ze względu na prawą nogę, która okazała się być krótsza o 1,5 cm od drugiej. Mimo to prawie codziennie wieczorami tańczę i wykonuję ćwiczenia.Teraz są wakacje, więc w pogodne dni pływam na basenie i spotykam się ze znajomymi, a w roku szkolnym (w tygodniu) wychodzę na dwór i od czasu do czasu jeżdżę na rowerze, a w weekendy (choć nie każde) jeżdżę do pobliskiego miasta na basen :). Wcześniej próbowałam się odchudzać. Najpierw mniej jadłam i dużo ćwiczyłam, potem postanowiłam nie jeść słodyczy, ale łakomstwo na to nie pozwoliło :) Nikt w moje rodzinie nie ma nadwagi genetycznej. Śniadań to raczej nie jadam, bo z rana nie jestem głodna, wystarczy kawa od czasu do czasu, ale to też bardzo rzadko (czasami, jak muszę, to zjem kromkę suchego chleba i to mi wystarcza). Obiad jem około godz.17.00 i codziennie jest to coś innego (naleśniki, fasolka szparagowa, kotlety schabowe itp.), za zupami nie przepadam :) W międzyczasie jem jakieś desery, a na kolację to różnie bywa. Zazwyczaj są to małe porcje, choć czasami, ale to bardzo rzadko, zdarza mi się obżerać się, ale to się często nie zdarza (raz na ruski rok :)) Nie choruję na nic :) Uwaźam, że najgorzej jest z moimi biodrami i udami. Proszę o poradę. Z góry dziękuję :)
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

przede wszystkim gratuluję motywacji do ćwiczeń pomimo utrudnień - to bardzo zdrowy nawyk i na pewno zaprocentuje na lata. Jeśli chcesz ujędrnić biodra i uda, wykonuj odpowiednie ćwiczenienia, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Powinnas podać dokładną masę ciała, ponieważ 5 kg w Twoim przypadku jest istotne. Przyjęłam wyższą wagę i wówczas Twoje BMI odpowiada wartości 50 centyla, co oznacza, że masz idealną masę ciała. Nie powinnaś ważyć mniej niż 50 kg. Nie odchudzaj się, ponieważ możesz sobie zaszkodzić. Odżywiaj się zdrowo, ponieważ rozwijasz się intensywnie.

Zapoznaj się z piramidą żywienia, która przedstawia prawidłowe nawyki żywieniowe:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Dołącz je do aktywności fizycznej - prowadzenie zdrowego stylu życia jest lepsze niż ciągłe przebywanie na diecie, zarówno dla zdrowia, jak i samopoczucia.

Jedz regularne posiłki 5 razy dziennie. Dzień zacznij od śniadania - doda Ci energii i przyspieszy przemianę materii. Kawa spożyta na pusty żołądek może go podrażnić - jeśli nie chcesz nabawić się wrzodów żołądka, zjedz rano pożywne śniadanie np. kanapki z wędliną/serem i warzywami lub musli na jogurcie. Unikaj codziennych tuczących deserow (ciast i słodyczy), zamiast nich jedz owoce lub bakalie. Jedz dużo warzyw do każdego posiłku. Potrawy mączne jadaj z umiarem. Idelany obiad to taki, który składa się z dużej ilości warzyw surowych lub gotowanych, chudego mięsa lub ryby oraz produktu zbożowego: kaszy, makaronu, ziemniaków lub ryżu.

Pozdrawiam