Jakie jest prawdopodobienstwo, że mając bulimię od dwóch lat, jestem bezpłodna?

Dzien dobry. Mam 18 lat i jestem kobietą. Mam bulimię od ponad 2 lat (przez ten okres była bardziej lub mniej nasilona). Przez ten czas zdążyłam nawet być wegiem (niecały rok). Byłam wtedy w najbardziej nasilonym okresie dojrzewania i wiem, że to mogło bardzo źle na mnie wpłynąć. Chciałabym dlatego zapytać, czy duże jest prawdopodobieństwo, że jestem bezpłodna? I chciałabym jeszcze zapytać, czy możliwe, że po takim okresie z bulimią, mogę mieć już poważnie uszkodzone coś w swoim wnętrzu organizmu?

W bulimii, w której nie dochodzi do drastycznego spadku masy ciała (jest to wówczas bulimiczna postać anoreksji), zazwyczaj nie dochodzi do zaburzeń miesiączkowania. Jednakże często zdarzaja się inne powikłania: zaburzenia elektrolitowe, uszkodzenia zębów, zaburzenia pracy przewodu pokarmowego (biegunki, zaparcia, niedrożność jelit, uszkodzenia gardła i przełyku), układu nerwowego. Bulimii często towarzyszą inne zaburzenia psychiczne: depresja, zaburzenia lękowe, samouszkodzenia, nadużywanie alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Z tego względu, kobieta chorująca na bulimię, może mieć trudności z zajściem w ciążę oraz prawidłowym jej przebiegiem. Za najbardziej efektywną metodę leczenia bulimii uważa się psychoterapię poznawczo- behawioralną.