jakie produkty wspomagają odchudzanie?

Witam, jakie produkty spożywać, aby wspomagały odchudzanie? Herbata czerwona czy zielona? Pozdrawiam.

witam
bardzo obszerny temat i zbyt mało informacji o sobie. Herbata będzie mieć stosunkowo nieduże znaczenie w odchudzaniu.

Witam serdecznie,

Najlepszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów jest pełnowartościowa dieta. Metabolizm przyspieszy jeżeli będzie Pani jadła regularnie 5 posiłków dziennie w odstępach około 2,5-3h. W ten sposób organizm wciąż będzie pracował a przemiana materii ,,wskoczy'' na wyższy poziom. Lepiej jeść mniejsze porcje a często. do tego zalecam od 1,5 do 2 litrów czystej wody mineralnej dziennie, dzięki czemu oczyści Pani organizm z toksyn i również przyspieszy metabolizm. Jeżeli chodzi o herbatę to zarówno czerwona jak i zielona pozytywnie (ale tylko w niewielkim stopniu) wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. Inne produkty które można nazwać naturalnymi spalaczami tłuszczu to ostre przyprawy np pieprz cayenne, czerwona ostra papryka a także imbir i cynamon. Również przekąski takie jak orzechy czy migdały przyspieszają metabolizm. Z owoców polecam cytryny i grejpfruty.

Połączy Pani zdrową dietę oraz aktywność fizyczną a z pewnością zauważy Pani efekty.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk