Jakie sposoby na odkochanie się?

od dwóch miesięcy borykam się z pewnym problem. Otóż zakochałem się w koleżance z klasy która ma chłopaka, a ja chciałbym się od niej odkochać, ponieważ widzę jak ona jest z nim szczęśliwa, a poza tym jest to moja najlepsza kumpela, której bardzo ufam i nie chcę jej niszczyć związku, bo po pierwsze przestałaby się do mnie odzywać, a po drugie sam bym źle się czuł ze świadomością, że zniszczyłem komuś związek. Co robić ?, czy są jakieś metody by się odkochać ? i czy jej się powiedzieć o tym ?

Trudno jest się odkochać, jeśli często Pan przebywa z koleżanką i spędza z nią czas. To trochę tak, jakby chcieć rzucić palenie przebywając często w środowisku palaczy, którzy częstują. Z jakiegoś powodu przestał ją Pan traktować jak koleżankę i zakochał się w niej. Jak długo jest Pan przy niej, są tez te cechy i zachowania, które sprawiły że się Pan zakochał. A one właśnie podtrzymują stan zakochania. Ryzykuje Pan cierpienie w tzw "friendzone", które jest niejako "zamiast", tzn. nie można mieć miłości, to bierze się namiastkę w postaci koleżeństwa, coś się ma, ale ponieważ nie jest to wystarczająco do potrzeb, to w ostatecznym rozrachunku powoduje cierpienie i zablokowanie możliwości stworzenia przestrzeni do uczucia i relacji z kimś innym. Jeśli rzeczywiście chce się Pan odkochać, warto dać sobie czas i ograniczyć relacje z koleżanką.

Witam. Absolutnie nie mówić skoro jest z kimś innym i w dodatku szczęśliwa, no bo po co. Tylko by pan namieszał.
Nie ma metod na odkochanie się. To są emocję, uczucia, więc nie da się tego zniwelować zadną metodą. Nikt też panu w tym nie pomoże, tylko pan sam może się odkochać tłumacząc sobie, swoimi sposobami, że to nic nie daje. No i czas- to jest to co leczy.
Magdalena Brabec