Jakie wykonać badania, aby wiedzieć co mnie może uczulać?

Od urodzenia mam alergię na ryby, po których zjedzeniu występowały takie objawy jak zaczerwienienia, obrzęk, nudności itp. Nie jadam ryb, ale drażni mnie także ich zapach (najgorzej jest przy smażeniu), występuje swędzenie,duszności,ciężko mi się oddycha i okropnie boli gardło przy wdechu.Zauważyłam,że takie objawy mam także podczas brania kąpieli,stwierdziłam że uczulają mnie jakieś kosmetyki, ale nie wiem dokładnie jakie składniki.Jakie wykonać badania,aby wiedzieć co mnie może uczulać?

Ryby i owoce morza działają krzyzowo z alergią na kurz i roztocza. Warto spróbować zrobić badania w tym kierunku. Jeśli chodzi o kosmetyki to proponuję przejść na ekologiczne bez konserwantów. Bardzo trudno jest odkryć na jaki środek chemiczny jesteśmy uczuleni. Czasem spadek odporności z powodu alergii na kurz może wywoływać nienaturalne reakcje organizmu na inne bodźce.

Magdalena Maciejewska
Dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu