Jestem transseksualistą, gdzie szukać pomocy?

Ze mną jest problem. Od kilku lat czuję się "nie w swoim ciele". Według tego uważam się za osobę transseksualną. Od tych kilku lat boję się powiedzieć rodzicom o tym. Co mam z sobą zrobić? Jestem m/k, mam 18 lat. Chcę, żeby rodzice mnie wspierali, tylko jak im to powiedzieć? No i mieszkam na Śląsku, do jakich lekarzy się wybrać?

18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj!

Jeśli nie jesteś pewna swojej tożsamości psychoseksualnej, być może warto skorzystać z pomocy psychologa seksuologa. Diagnoza transseksualizmu będzie obejmować szczegółowy wywiad, badania kwestionariuszowe. Następne etapy to diagnostyka medyczna i psychiatryczna. Dobrze by było, gdyby całym procesem kierował lekarz seksuolog

Zanim przystąpisz do szukania specjalistów, rozmów z rodzicami, może warto skontaktować się z innymi osobami, które określają siebie jako transpłciowe? Jeżeli masz na to ochotę, polecam kontakt z fundacją Transfuzja: http://transfuzja.org/pl/artykuly/co_robimy.htm.

Życzę powodzenia i serdecznie Cię pozdrawiam.
A. Golan