Już nic nie jest dla mnie ważne - co ze mną będzie?

Witam, Jestem kobietą, mam 26 lat. Zacznę od tego, że poznałam mężczyznę, którego bardzo pokochałam. Znaliśmy się długi czas. W międzyczasie ja wyjechałam, ale wróciłam, a w tym czasie on znalazł sobie nową dziewczynę i ma zamiar się jej oświadczyć i jeszcze w tym roku zawrzeć związek małżeński. Gdy o tym usłyszałam całkowicie się załamałam. Od paru dni nie mogę jeść, palę straszne ilości papierosów, dochodzi nawet do paczki dziennie, kilka razy się strasznie opiłam, nie mogę pracować, nie wychodzę z domu, jedyne co mi się udaje to patrzenie godzinami w sufit i słuchanie przygnębiającej muzyki. Nie mogę przestać płakać, nawet zauważyłam, że coraz częściej mam dreszcze (pewnie z głodu), strasznie się pocę nocami, raz jest mi strasznie gorąco, a za chwilę zimno. Naprawdę moje życie się całkowicie zawaliło i jeśli mi ktoś nie pomoże no to nie wiem co ze mną będzie. Już nic nie jest dla mnie ważne. Bardzo proszę o jakąś pomoc, błagam!

Witam!
Odrzucenie przez ukochaną osobę jest traumatycznym przeżyciem. Świat osoby porzuconej załamuje się, a narastające emocje zaburzają funkcjonowanie. Niestety na złamane serce nie ma lekarstwa. Potrzeba czasu, żeby mogła Pani zaakceptować tę sytuację.
Warto skorzystać z pomocy psychologa i skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Lekarz powinien skontrolować Pani stan zdrowia, gdyż od czasu rozstania z partnerem jest Pani narażona na wiele zagrożeń zdrowotnych. Psycholog pozwoli Pani poradzić sobie z trudnymi emocjami i ustabilizować stan psychiczny. Bardzo ważne jest również wsparcie ze strony bliskich osób i rozmowy z nimi. Może ma Pani takie osoby w swoim otoczeniu, które pomogą Pani przetrwać ten trudny okres udzielając swojego wsparcia i pomocy.

Pozdrawiam

Szanowna Pani,

distres i zaburzenie emocjonalne utrudniające społeczne funkcjonowanie i działanie może być spowodowane adaptacją do istotnych zmian życiowych, w związku z tym zalecane jest wsparcie psychoterapeutyczne, pomoc może Pani uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ).

Pozdrawiam serdecznie