Kaloryczność masła orzechowego

Dzien dobry.Chcialabym zrobic samodzielnie maslo orzechowe.Ile mniej wiecej kcal bedzie miala calosc? Skladniki:ok.300 g orzeszkow ziemnych prazonych, 0.5 lyzeczki soli, 1 lyzeczka cukru, 1 lyzeczka przegotowanej wody. Dziekuje slicznie za odpwiedz.

Witam,

Z podanych składników powstałe masło, zakładając że orzeszki będą prażone beztłuszczowo, mamy 1854 kcal. Nie mniej jednak przyjmuje się około 10% kcal na tzw starty w procesie przygotowywania. Ostatecznie powinno mieć około 1670 kcal.