Kiedy dochodzi do obustronnego zakochania?

Witam. Uprzejmie proszę o udzielenie mi informacji czy wystarczy się komuś spodobać z wyglądu, by u tej osoby pojawiły się uczucia charakterystyczne dla zakochania ? Czy do obustronnego zakochania dochodzi wtedy, gdy dwie osoby zewnętrznie spodobają się sobie (czy jest to jedyny warunek?) ? Pozdrawiam serdecznie.

Rzadko też jest tak, że zakochujemy się od pierwszego wejrzenia, najczęściej musimy kogoś lepiej poznać, porozmawiać, sprawdzić czy odpowiada nam pod wieloma innymi względami a nie tylko z wyglądu.
Odpowiadając na Pana pytanie, od spodobania się sobie do zakochania droga daleka ;-)

Pozdrawiam serdecznie

Nie,proszę Pana.
zakochanie się zależy nie tyle od urody samej w sobie,ile od tego,co w psychice adresata jest z takim wyglądem /urodą/skojarzone.Jeśli więc idolem obojga jest ten akurat typ człowieka,z którym zaczynaja znajomośc-mozna mówić o zakochaniu.Natomiast,czy przerodzi się ono w szczęsliwą miłośc-nie wiemy.Na pewno jednak każdy związek po okresie zauroczenia musi zmierzyć się z realiami rzeczywistości.Dopiero po tym etapie pojawia się odpowiedż,czy to jest miłośc,czy nie.

Witam. Odpowiadając na Pańskie pytanie myślę, że wygląd i atrakcyjność fizyczna niewątpliwie mają duże znaczenie w procesie zakochania. Niewątpliwie również tylko to nie wystarczy. Sądzę nawet, że ważniejsza jest nasza osobowość, fakt, że mamy o czym rozmawiać, że mamy podobne potrzeby, pragnienia, czy poczucie humoru, że czujemy się ze sobą bezpiecznie. Jeżeli ktoś podoba nam się fizycznie możemy się na chwilę zauroczyć, jednak, by stworzyć trwały związek to zdecydowanie za mało. Małgorzata Danielewicz