Jak poradzić sobie z blokadą przed zakochaniem?

Witam serdecznie mam problem z którym chcę się podzielić bo zależy mi żeby to rozwiązać. Sytuacja wygląda tak że poznałem niedawno dziewczynę. Spotkaliśmy się ale z przyczyn naturalnych częściej piszemy wirtualnie a widzimy się co parę dni. Nasza relacja niesamowicie się rozwinęła bo bardzo dopasowalismy się charakterami i swiatopogladem o tyle ile można czuć po miesiącu znajomości. Dobrze czuje się w jej towarzystwie. Lubię gdy jest obok mnie i wiem że ona jest mną zauroczona. Jak wspomniałem nasza relacja szybko urosła i zachowujemy się prawie jak para. Chodzimy za rękę pragniemy swojej bliskości. Zblizylismy się. Czuje że ona bardzo tego chce i jej bardzo zależy i tu powstaje problem w mojej głowie. Gdy jest obok nie potrafię jej odmówić bo mi podoba się taka bliskość ale gdy tylko odejdzie napawają mnie wątpliwości i pytania które doprowadzają mnie do pasywnosci i może nawet bólu. Nie jestem w głębokim zauroczeniu. Myślę trzeźwo i racjonalnie i nie mogę powiedzieć że czuje tak samo silne emocje jak ona. Zastanawiam się czy mi to potrzebne i przez te wątpliwości nie mogę czerpać radości w całej mierze z jej osoby. Wiem że nie chce budować relacji od nowa z kolejną dziewczyną wiem że ta do mnie pasuje ale mam w głowie jakiś problem. Niedawno straciłem bliską osobę i myślałem że się z tym pogodziłem ale może zwyczajnie mam jakiś mechanizm obronny. Może lęk i za szybkie tempo blokują mi możliwośc zakochania. Może to najzwyczajniej w świecie za szybko urosło a mój mózg nie jest gotowy powiedzieć zależy mi i chce być z Tobą w związku. Ż jednej strony tego chce z drugiej mnie ciągnie w dół i odpycha i bezsilność się pojawia. Jak dysonans poznawczy. Czy powinienem poprosić o zwolnienie i czas by móc poczuć że mi bardzo zależy i że jestem w stanie ją pokochać? Pomóżcie. Dziękuję z góry.

Witam,
proszę rozważyć wsparcie psychologiczne, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z problemem.
Pozdrawiam serdecznie