Kiedy można osiągnąć sytość?

Dlaczego mi makaronie pełnoziarnistym drum jestem syta dopiero po drugiej porcji a po zwykłym dtum np. Od barilli tylko po jednej. Ogulnie 1 porcja pełnoziarnista jest w gramach równa tej jednej tradycyjnej. Czemu tak jest?

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutradk

Proszę spróbować ugotować makaron pełnoziarnisty al dente, czyli na lekko twardo i koniecznie zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Makaron zbyt mocno ugotowany lub gotowany na zbyt dużym płomieniu może nie dawać poczucia sytości. Jeżeli to nie pomoże zapraszam do dalszego zadawania pytań. Pozdrawiam.